Graviola kopia    Graviola uznawana jest za skuteczny środek antynowotworowy. Już w latach 70 -tych rozpoczęły się badania nad jej właściwościami. W 1976 roku Narodowy Intytut Nowotworów jako pierwszy wykazał unikalny składnik o nazwie acetogeniny annonaceowe - związki chemiczne, które skutecznie niszczą komórki rakowe. Są one 10 000 razy śilniejsze niż chemioterapia nie wpływając przy tym na metabolizm zdrowych komórek.

     

        Co najmniej 20 instytutów i labolatoriów potwierdziło cenne właściwości tych związków. Dzięki nim działa na 12 typów nowotworów bez skutków ubocznych. Jednym z kilku nowotworów, które zwalcza graviola jest rak piersi - oporny na działanie chemioterapii - badania przeprowadzone przez naukowców z Purdue University ( Indiana, USA ) potwierdzają silniejsze działanie tej rośliny. Potwierdzono naukowo, że wyciąg z liści gravioli zatrzymuje namnażanie się komórek raka płuc, zwalcza komórki rakowe jelita grubego i prostaty. Amerykańscy naukowcy z University of Nebraska Medical Center Omaha dowiedli, że graviola może być też skutecznym środkiem na raka trzustki. Ponadto wykazano również skuteczność w przypadku raka wątroby i skóry.

     Sok z gravioli wykazuje jeszcze wiele innych zdrowotnych korzyści. Kryje właściwości oczyszczające, antybakteryjne,  przeciwgrzybiczne, a także hamuje rozwój wrzodów żołądka. Bogaty jest w witaminy B1, B2 i C oraz w minerały takie jak: potas, fosfor, magnez i żelazo. Te wszystkie cenne substancje mają zaskakujące działanie. Graviola stanowi naturalny środek na wiele dolegliwości.

    

      Oferowany w naszym sklepie sok cechuje się wysoką zawartością miąższu. Jest wyciskany ze świeżo zebranych owoców zachowując słodko-kwaśny smak. To w 100 procentach puree z gravioli, bez konserwantów i dodatku cukru. Zawiera naturalnie występujące cukry. Regularne spożywanie tego soku zapewnia naturalną barierę ochronną.

e-superfood.pl zdrowa żywność