Sok z jagód acai jest niezwykle bogaty w składniki odżywcze. Niewielkie fioletowe owoce rosną w najczystrzych deszczowych lasach brazylijskich. Dzienna dawka soku to tylko 250 ml dwa razy dziennie znacznie pomaga utrzymać zdrowie i wspomaga odchudzanie. Jest to prawdziwa bomba witaminowa.sok z acai kopia

  

    W swoim składzie zawiera witaminy B1, B2, D i E oraz C, która korzystnie wpływa na układ odpornościowy a także przyczynia sie również do lepszego przyswajania przez organizm żelaza. W acai nie zabrakło też pierwiastków takich jak: wapń, fosfor, potas i żelazo. Zawartość nienasyconego kwasu tłuszczowego w jagodzie acai porównywalna jest do zawartości w oliwie z oliwek. Kwasy te odgrywają ważną rolę dla zdrowia gdyż zmniejszają ryzyko zachorowań na niektóre choroby nowotworowe i pozytywnie wpływają na pracę układu sercowo-naczyniowego. Dzięki obecności nienasyconego kwasu olejowego, kwasy omega-3 lepiej penetrują błony komórkowe, które stają się bardziej elastyczne aby funkcjonowanie hormonów i receptorów insulinowych było lepsze. Jest to bardzo ważne, ponieważ wysoki poziom insuliny wywołuje stany zapalne w organiźmie.

   

     Należy również zwrócić uwagę na obecność w jagodach acai 18 aminokwasów. Odpowiedzialne są one za wzmocnienie i regeneracje układu mięśniowego. Białko jest ważnym podstawowym składnikiem budującym tkanki i wzmacniającym narządy wewnętrzne. Połączenie niezbędnych aminokwasów i mikroelementów przyspiesza regenerację energii utraconej przy dużym wysiłku fizycznym.

 

     Sok z owoców acai ma niezwykłe właściwości zdrowotne. Stosując go na co dzień pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem. Zaskakujące jest to jakie tajemnice kryje w soboie natura i ile możemy z niej czerpać zdrowotnych korzyści. Sklep ze zdrową żywnością e-superfood.pl oferuje nam sprawodzony i wysokiej jakości produkt jakim jest sok z jagód acai.

e-superfood.pl zdrowa żywność