woda kokosowa kopia

 Woda kokosowa jest produktem w 100 % naturalnym. Nie zawiera sztucznych barwników oraz konserwantów. Nie zawiera tłuszczu ani cholesterolu. W smaku jest lekko słodkawa z przyjemną orzechową nutą. Najlepszą uzyskuje się z niedojrzałych, jeszcze zielonych orzechów kokosowych. Zanim zostanie pozyskana i trafi do sklepów, przechodzi długa drogę w samej roślinie, począwszy od korzeni, aż po sam owoc. Drzewo palmy kokosowej czerpie z ziemi wodę bogatą w cenne minerały. Następnie jest kilkakrotnie filtrowana, po czym staje się sterylnie czysta wypełniając wnętrze kokosa.

 

    W wodzie kokosowej znajdziemy wiele składników mineralnych - przede wszystkim potas, a także wapń, żelazo, cynk i mangan. Jest dobrym źródłem witamin, szczególnie z grupy B oraz witaminę C. Jej skład chemiczny jest podobny do osocza ludzkiej krwi i dlatego w krajach tropikalnych stosowana jest dożylnie przy wyczerpaniu i odwodnieniu.

 

     Wodę kokosową cechuje bardzo wysoka zawartość elektrolitów, dlatego też często stosowana jest przez sportowców. Doskonale nawadnia nawet 10 razy więcej niż inne płyny czy izotoniki. Ciężkie i długie treningi powodują, że tracimy cenne składniki mineralne, natomiast woda kokosowa bardzo szybko je uzupełnia jednocześnie zaspakaja pragnienie i orzeźwia. Woda kokosowa posiada również własciwości antybakteryjne i antywirusowe, skuteczna jest też w zwalczaniu opryszczki. Wspiera pracę układu trawiennego i nerek.

  

     Stosowana jest pomocniczo w chorobach układu krążenia, ponieważ zawiera cytokininy ( roślinne hormony wzrostu ), które działają przeciwzakrzepowo. Ma dobroczynny wpływ na skórę poprawiając jej elastyczność oraz likwiduje plamy i przebarwienia. Wpływa na poprawę wzroku i wspiera układ odpornościowy .

  

    Wyjątkowość tej wody doceniona została też przez znane gwiazdy kina i muzyki, gdyż można czerpać z niej szereg korzyści dla zdrowia i urody utrzymując przy tym stale dobrą kondycję. Wysokiej jakości wodę kokosową znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością, na siłowniach, w klubach fitness czy w salonach spa. Bewzględnie możemy zaliczyć ją do produktów superfood

e-superfood.pl zdrowa żywność