Camu camu to krzew pochodzący z tropikalnych lasów Amazonii w Peru i w Brazylii. Rosną na nim niewielkie czerwone owoce, przepełnione prozdrowotnymi właściwościami. Kształtem i kolorem mogą przypominać wiśnię. Jagody camu camu są skarbnicą witaminy C (już w 100g mieści się od 1000 do 5000mg), co z pewnością pokrywa dzienne zapotrzebowanie. Jest to nieporównywalna ilość z innymi owocami. Nawet bardzo ceniona za jej sporą dawkę  acerola ma o 2 - 3 razy mniej niż camu camu. Witamina ta nie tylko pomocna jest przy przeziębienu czy grypie, ale zapobiega chorobom nowotworowym i układu krążenia.camu camu kopia   

      Ma ona ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka, a jej niedobory mogą wywołać wiele przykrych dolegliwości. Przy długim niedostatku witaminy C ( ok. 3 miesiące ) pojawia się szkorbut, groźna choroba wielonarządowa. Obecność witaminy C wpływa na produkcję kolagenu,  który jest podstawą w budowie tkanek. Zapobiega tworzeniu się sińców, przyspiesza gojenie ran oraz chroni przed powstawaniem krwawień z dziąseł. Ważne jest to, że witamina ta poprawia przyswajalność żelaza a także opóźnia procesy starzenia się komórek skóry i wszystkich narządów.  

  

      Jagody camu camu to również spora dawka witamin z grupy B oraz cennych pierwiastków i minerałów. Są to: potas, żelazo, wapń, fosfor jak również beta - karoten. Owoce te mają też pozytywny wpływ na zdrowie narządu wzrokowego dzięki zawartości luteiny i zeaksantyny. Działają wspomagająco przy wirusowym zapaleniu wątroby i chorobie Parkinsona znacznie hamując jej rozwój, a regularne stosowanie chroni przed nią. Camu camu korzystnie wpływają na pracę mózgu poprawiając koncentrację i pamięć. Zalecane są osobom mającym słaby układ odpornościowy, problemy z depresją i innymi zaburzeniami nerwowymi.

   

     Camu camu należą do grona superżywności, a zawarte w nich substancje dobroczynnie wpływają na zdrowie. W naszym sklepie można kupić owoce tych jagód w postaci proszku, którego można używać jako dodatek do żywności. Będzie świetnym urozmaiceniem owsianek, jogurtów oraz smoothies.

e-superfood.pl zdrowa żywność