Chlorofil - ukrywany w roślinach cud zdrowia i eliksir młodości. Wydawać by się mogło, że jedzenie dużej ilości zielonych warzyw dostarczy odpowiednią dawkę tej substancji. Jednak w dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć owoce czy warzywa hodowane bez oprysków i mające wysokie wartości odżywcze. Chlorofil jest tak samo ważny jak słońce bez którego życie byłoby trudne. Przebywając na słońcu czujemy się lepiej i wyglądamy zdrowiej. Niewiele osób może sobie na to pozwolić ze względu na tryb życia i często z tym związany brak czasu. Dlatego naukowcy postanowili wyizolować chlorofil z tkanek roślin i stworzyć energię słoneczną w płynie szybciej przyswajalną przez organizm.

  

      Chlorofil jest niezbędny dla ludzi, którzy nie otrzymują światła słonecznego w potrzebnej ilości np. pracownikom biurowym, osobom zestresowanym i zamieszkujących duże miasta. Substancja wyróżnia się przede wszystkim działaniem oczyszczającym, ale także antybakteryjnym, przeciwzapalnym i regenerującym.

 

      Oto kilka przykładów dobroczynnego wpływu chlorofilu na zdrowie:

- usuwa toksyny, metale ciężkie i wolne rodniki

- oczyszcza jelita i poprawia ich florę bakteryjnąchlorofil 1

- poprawia funkcjonowanie wątroby

- wspiera leczenie cukrzycy

- przyspiesza gojenie się ran

- przeciwdziała oraz łagodzi stany zapalne błony śluzowej żołądka i jelit a nawet jamy ustnej

- pomaga zwalczyć infekcję

- utrzymuje równowagę kwasowo-zasadową organizmu

- pomaga przy anemii

- leczy stany zapalne skóry

- wspomaga regenerację czerwonych krwinek

- odżywia i regeneruje organizm

- łagodzi stany nerwowe

- dodaje energii

   

     Zawiera duże ilości witamin A,C i E jest więc silnym przeciwutleniaczem. Dostarcza potrzebną dawkę magnezu oraz pomaga w transporcie tlenu do komórek i tkanek.

 

     Chlorofil ma również pozytywny wpływ na wygląd zewnętrzny. Spożywany regularnie nadaje skórze piękny koloryt. Picie płynnego chlorofilu ma podobne działanie do promieni słonecznych. Jest to pożądna dawka świeżości i zdrowia w naturalnej postaci. Biorąc pod uwagę pozytywny wpływ na zdrowie i szerokie spektrum zastosowania z pewnością pomoże pozbyć się wielu problemów zdrowotnych i zapobiec pojawianiu sie nowych.

e-superfood.pl zdrowa żywność