Masło orzechowe znane w kuchni amerykańskiej i holenderskiej. Z upływem czasu dostępne jest już niemalże w każdym sklepie, lecz jeszcze często omijane przez osoby będące na diecie w obawie przed dużą ilością kalorii. Okazuje się, że wcale nie jest ono zakazanym produktem, a wszystko zależy od tego po jakie masło sięgniemy, czyli co ono będzie zawierało w swoim składzie. Masła orzechowe dostępne w naszym sklepie to produkty 100% składające się z orzechów.masło orzechowe2 kopia

   

        W ich składzie nie znajdziemy dodatkowo soli, cukru, oleju palmowego i  środków konserwujących. Przygotowane jest wyłącznie z prażonych orzeszków. Zawierają sporo witamin, minerałów oraz ważnego dla organizmu błonnika. Są doskonałym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, które muszą być dostarczane wraz z pokarmem. Nie powodują one przybierania na wadze, lecz pomagają w odchudzaniu. Dostarczają nam energii zapewniając na dłużej uczucie sytości.  Niedobór nienasyconych kwasów tłuszczowych powoduje groźne dla zdrowia skutki m.in. stany zapalne w organiźmie, zaburzeniagospodarki cholesterolowej, brak odporności i zaburzenia wielu tkanek i narządów. Jak widać nie bez przyczyny nazywa się je niezbędnymi nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Masło orzechowe szczególnie polecane jest wegetarianom ze względu na obecność łatwo przyswajalnego białka w celu uzupełnienia niedoboru wynikającego z braku mięsa w diecie. Jak wiadomo orzechy są najlepszym paliwem dla mózgu. Dzięki zawartości witamin z grupy B oraz witaminy E i A jak również magnezu pozytywnie wpłyną na pamięć i koncentrację.

 

 

      Jak widać masło orzechowe okazuje się być zdrowym dodatkiem w jadłospisie. Jest to idealna propozycja dla wszystkich chcących zdrowo się odżywiać i dbających o sylwetkę. W naszym sklepie oferujemy masła orzechowe pełne wartości odżywczych: z orzechów nerkowca, z orzechów arachidowych, pistacjowych, z prażonych migdałow oraz mix z orzechów arachidowych, masła migdałowego i nerkowca. Napewno każdy znajdzie swoje ulubione.

e-superfood.pl zdrowa żywność