Olej kokosowy

Olej kokosowy

   Natura obdarowuje nas produktami, które mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z nich jest kokos, który posiada   wyjątkowe właściwości zdrowotne oraz szereg wartości odżywczych. W procesie podgrzewania oraz tłoczenia miąższu tego orzecha pozyskiwany jest cudowny  olej kokosowy, który ma szerokie zastosowanie zarówno w kuchni jak i w kosmetyce.

 

     Olej kokosowy posiada szereg niezbędnych dla nas witamin i minerałów. Uważany jest za najzdrowszy olej na ziemi.

Zawiera w swoim składzie nasycone kwasy tłuszczowe, które przez wiele lat miały opinię złego tłuszczu, jednak najnowsze badania pokazują  jak ten produkt pozytywnie wpływa na nasze zdrowie.

 

  

    Nasycone kwasy tłuszczowe zawarte w tymże oleju to trójglicerydy średniołańcuchowe, które podlegają zupełnie innemu procesowi metabolicznemu. Nie doprowadzają do otyłosci, wręcz przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, podkrecają metabolizm i dodają energii. Zapobiegają wielu chorobom.

Olej kokosowy ma również działanie atybakteryjne i antywirusowe dzięki wyskokiej zawartości kwasu laurynowego, dokładnie tego który znajduje się również w mleku matki.

Olej kokosowy bogaty jest też w kwas kaprylowy który ma  działanie przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne.

Badania naukowe potwierdzają  korzystne działanie tego oleju  w leczeniu chorób Parkinsona i Alzheimeraa a także zapobiegają chorobom serca i układu krążenia.

Idealnie nadaje się do smażenia ponieważ jest odporny na działanie wysokiej temperatury i  nie utlenia się. Bardzo ważną informacją dla nas jest to, iż w przeciwieństwie do innych olejów roślinnych w trakcie obróbki cieplnej nie wytwarza toksycznych substancji pod warunkiem że nie przekroczy 180 stopni.

 

    Olej kokosowy znalazł również uznanie w kosmetyce, ponieważ jest to naturalny kosmetyk bez dodatku jakiejkolwiek chemii. Działa kojąco na naszą skórę, doskonale nawilża i regeneruje. Świetnie sprawdza się jako balsam do ciała czy krem do rąk, szczególnie gdy mamy problemy ze skórą suchą skłonną do podrażnień. Stosowany na włosy działa  pielęgnująco - przenikając w głąb włosa dostarcza witamin i minerałów a włosy stają się elastyczne i nabierają pięknego blasku.

Kupując olej kokosowy powinniśmy wybierać ten nierafinowany, tłoczony na zimno, mający w składzie tylko olej z miąższu kokosa. Mamy wtedy pewność, że jest to produkt najwyższej jakości, jak najbardziej naturalny i zawierajacy wszystkie cenne dla nas składniki odżywcze.

e-superfood.pl zdrowa żywność